| کابینت کارادا
08
ژانویه

ابعاد استاندارد کابینت های آشپزخانه

ابعاد استاندارد کابینت آشپزخانه

کابینت‌های پایین، کابینت‌های بالا و کابینت‌های بلند و قدی همگی دارای ابعاد استانداردی هستند. هنگام انتخاب اندازه کابینت‌های پایین، باید این نکته را مدنظر داشته باشید که اندازه‌ها از کف زمین تا بالای جعبه کابینت هستند و این اندازه شامل کانتری که روی کابینت قرار می‌گیرد، نمی‌شود.

نکته‌ای که باید مدنظر قرار داد این است که این ابعاد استاندارد، برمبنای واحد اینچ هستند و با تبدیل اینچ به سانتی‌متر (هریک اینچ ۲.۵۴ سانتی‌متر است)، اعداد اعشاری به دست می‌آید که ما این اعداد را به صورت دقیق درج کرده‌ایم.

جنس کابینت مدنظر شما چه از جنس روکش چوب (ام دی اف) باشد، چه هایگلاس و چه از هرجنس دیگری، از این قواعد مستثنی نخواهد بود

ارتفاع، عمق و عرض کابینت دیواری

 

از کابینت‌های دیواری برای نگهداری موادغذایی و ظروف و وسایل سبک آشپزخانه استفاده می‌شود. این کابینت‌ها مستقیماً با پیچ به دیوار متصل می‌شوند. در برخی موارد، مانند بالای شبه‌جزیره یا جزیره، کابینت‌ها می‌توانند از سقف آویزان شده یا اینکه به طاق سقف متصل شوند و یا حتی روی دیوار بالای کانتر نصب شوند

 

کابینت‌های دیواری بیشتر در معرض دید قرار داشته و مثل یک ویترین ایفای نقش خواهند کرد. برخی افراد کابینت‌های پایین را خیلی ساده انتخاب کرده و با صرفه جویی در هزینه‌ها، برای کابینت‌های دیواری گزینه‌ای شیک تر و یا تزئینات بیشتری مانند نورپردازی را درنظر می گیرند

| کابینت کارادا

ارتفاع کابینت دیواری

 

از آنجایی که این کابینت‌ها باید بین کانتر و سقف قرار بگیرند، ارتفاع آن‌ها محدود خواهد بود. ارتفاع استاندارد کابینت دیواری معمولاً ۳۰.۴۸، ۹۱.۴۴ و یا ۱۰۶.۶۸ سانتی‌متر است. در آشپزخانه‌های استاندارد، کابینت‌های دیواری به طور معمول ۷۶.۲۰ یا ۹۱.۴۴ سانتی‌متر ارتفاع دارند و فضای بالای آن توسط قرنیزهایی محصور می‌شود. در خانه‌ای که کابینت‌ها تا سقف امتداد داشته باشند، استفاده از کابینت‌های ۱۲۱.۹۲ سانتی‌متری منطقی به نظر می‌رسند. یک کابینت ۳۰.۴۸ یا ۳۸.۱۰ سانتی‌متری به خوبی بالای یخچال قرار می‌گیرد

| کابینت کارادا

عمق کابینت دیواری

حداکثر عمق برای کابینت‌های دیواری ۶۰.۹۶ سانتی‌متر است، زیرا عمق آن، نمی‌تواند از عمق کابینت‌های پایین بیشتر باشد، اما کابینت‌های کم‌عمق‌تر به منظور به حداکثر رساندن فضای کاری روی کانتر، متداول‌تر هستند. عموماً عمق کابینت‌های دیواری را ۳۰.۴۸ سانتی‌متر در نظر می گیرند، زیرا هماهنگی خوبی بین فضای ذخیره‌سازی کابینت‌ها و کانتر زیر کابینت ایجاد می‌کند.

کابینت بالای اجاق مایکروویو، معمولاً ۳۸.۱۰ تا ۴۵.۷۲ سانتی‌متر عمق داشته و بالای یخچال، یک کابینت با عمق ۶۰.۹۶ سانتی‌متر استاندارد است.

عرض کابینت دیواری

عرض کابینت‌دیواری با افزایش ۷.۵ سانتی‌متری از ۲۲.۸۶ تا ۱۲۱.۹۲ سانتی‌متر متغیر است، هرچند نصب کابینت‌هایی با عرض بالاتر از ۹۱.۴۴ سانتی‌متر به ندرت اتفاق می افتد. متداول‌ترین نوع آن، کابینت دیواری یک درب یا دو درب با عرض ۷۶.۲۰ سانتی‌متر است.

ابعاد استاندارد کابینت پایین

کابینت‌های پایین، مستقیماً روی زمین نصب می‌شوند و کانتر روی آن‌ها قرار گرفته و سینک درون آن‌ها نصب می‌شود؛ ماشین ظرفشویی داخل آن‌ها قرار گرفته و قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها معمولا درون آن‌ها نگهداری می‌شوند.

 

| کابینت کارادا

ارتفاع کابینت پایین

در میان ابعاد استاندارد کابینت آشپزخانه ، ارتفاع کابینت پایین از جمله ابعادی است که به ندرت تغییر می‌کند و معمولا در اکثر آشپزخانه‌ها ثابت است. تقریباً تمام کابینت‌های پایین با ارتفاع ۸۷.۶۳ سانتی متر (۳۴.۵ اینچ) ساخته می‌شوند. مگر در موارد خاص- مانند آشپزخانه افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند- که کابینت‌ها باید با ارتفاع متفاوتی ساخته شوند.

بعد از اضافه کردن کانتر، ارتفاع نهایی اکثر کابینت‌های پایین بسته به جنس کانتر، بین ۸۹ تا ۹۱ سانتی‌متر  (۳۵ تا ۳۶ اینچ) خواهد رسید. اغلب گفته می‌شود که جنس کانتر باید متناسب با نیاز کاربر باشد و با در نظر داشتن درخواست‌های فردی، ارتفاع کابینت بعد از نصب کانتر گاهی به ۹۶ سانتی متر (۳۸ اینچ) هم می‌رسند که البته به ساخت سفارشی نیاز دارند.

| کابینت کارادا

عمق کابینت پایین

عمق از لبه جلویی کابینت تا دیوار اندازه گرفته می‌شود. عمق کابینت‌های پایین معمولاً ۶۱ سانتی‌متر (۲۴ اینچ) است (بدون احتساب کانتر). در کابینت‌هایی با عمق بیشتر، دسترسی به انتهای آن و لوازمی که در آن قرار داده می‌شود دشوار خواهد شد. اگر تاکنون برای دسترسی به وسایل در گوشه کور (جایی که دو مجموعه کابینت با یک زاویه قائمه به هم می‌رسند) مشکل داشته‌اید، خوب می‌دانید که فاصله بیش از ۶۱ سانتی متر این دسترسی را دشوار می‌کند.

از آنجایی که کانترها به طور کلی کمی جلوتر از کابینت‌ قرار می‌گیرند، عمق کلی کابینت پائین (با احتساب کانتر) بسته به جزئیات لبه کار، معمولاً ۶۳.۵ تا ۶۶ سانتی‌متر (۲۵ تا ۲۶ اینچ) خواهد بود. کابینت‌هایی با عمق ۳۰.۵، ۳۸ و ۴۵.۷ سانتی‌متر (۱۲، ۱۵ و ۱۸ اینچی) نیز برای شرایط خاص در دسترس هستند، اگرچه همه تولیدکنندگان آن‌ها را نمی‌سازند

| کابینت کارادا

عرض کابینت پایین

عرض کابینت پایین بسیار متغیر است و هر کابینت موارد استفاده خاصی دارد. عرض‌ها به طور کلی از ۲۲.۸۶ تا ۱۲۲ سانتی متر (۹ تا ۴۸ اینچ) با افزایش ۷.۵ سانتی متری (۳ اینچی) در نظر گرفته می‌شوند

| کابینت کارادا

ارتفاع، عمق و عرض کابینت بلند

اکثر آشپزخانه‌ها حداقل دارای یک کابینت بلند هستند که اغلب در گوشه‌ای و معمولا در کنار یخچال نصب می‌شوند. این کابینت‌های بلند گاهی به کابینت انبار یا کابینت‌های کمکی معروف هستند. همان‌طور که از نامش پیداست، کابینت‌های بلند آشپزخانه حتی می‌توانند از کف تا سقف امتداد داشته باشند.

| کابینت کارادا

عمق کابینت بلند

کابینت‌های بلند عموماً با عمق ۳۰.۴۸ یا ۶۰.۹۶ سانتی‌متر در دسترس هستند. نوع ۳۰.۴۸ سانتی‌متری به طور معمول مخصوص وسایل کوچک بوده، در حالی که کابینت‌هایی با عمق ۶۰.۹۶ سانتی‌متری جای خوبی برای نگهداری جارو، تی، گردگیر و لوازم خانگی هستند. وجود کشو نیز می‌تواند عملکرد بیشتری به کابینت‌های با عمق ۶۰.۹۶ سانتی‌متر بدهد.

عرض کابینت بلند

کابینت‌های بلند به طور معمول در عرض‌های ۳۰.۴۸، ۶۰.۹۶ یا ۹۱.۴۴ سانتی‌متر در دسترس هستند.

| کابینت کارادا