| کابینت کارادا
28
فوریه

آشپزخانه مینیمال و ایده برای چیدمان آن

 دکوراسیون آشپزخانه مینیمال چگونه است؟

همانطور که میدانید سبک مینیمال، سبک ساده گرایی و حداقل گرایی است. سبک مینیمالیستی یکی از معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی بوده و در مبحث دکوراسیون داخلی یعنی دوری از تجملات و لوازم تزئینی اضافی و غیر ضروری و استفاده از لوازم مهم و ضروری پر کاربرد به سبکی مدرن و زیبا. کابینت کارادا در زمینه آشپزخانه به سبک مینیمالیسم، نظر میدهد که در این نوع آشپزخانه ها خبری از شلوغی و بینظمی بیدلیل نیست و لوازم اضافی جایی در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه مینیمال ندارند .معمولا همه افراد از آشپزخانههای مینیمالیستی لذت میبرند؛ زیرا این نوع آشپزخانهها تمیز، ساده و آرامش بخش هستند. معمولا استفاده از سبک مینیمالیسم برای آشپزخانه بسیار مدرن و امروزی است و در عین مدرن بودن، فرهنگ ساده گرایی را رواج میدهد.کابینت کارادا در ادامه به معرفی چندین نکته مهم در زمینه آشپزخانه مینیمالیستی برای شما عزیزان میپردازد

انتخاب رنگ روشن برای آشپزخانه مینیمالیستی

اولین و مهمترین نکتهای که برای داشتن آشپزخانهای به سبک مینیمالیستی باید بدانید و به آن توجه کنید، استفاده از رنگ روشن است. بهترین پیشنهاد رنگ برای آشپزخانههای به سبک مینیمال در بین رنگ های مناسب برای آشپزخانه رنگ سفید است. رنگ سفید القا کننده حس آرامش و پاکی و در واقع کاملترین رنگها است.
از طرفی، حتما میدانید که سفید یکی از رنگهای مورد علاقه برای طراحی آشپزخانه به سبک مدرن و امروزی است. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال اغلب از ترکیب پر طرفدار رنگ سیاه و سفید استفاده میشود؛ اما نکته قابل توجه در این زمینه این است که در انتخاب رنگ آشپزخانه مینیمال (یعنی انتخاب رنگ روشن در ترکیب با هر رنگ دیگری) رنگ روشن باید غالب باشد. برای مثال طراحان کارادا پیشنهاد میکنند در یک آشپزخانه سیاه و سفید، رنگ سفید باید به شکلی غالب باشد که وقتی بیننده چنین آشپزخانهای را میبیند، تصویری از یک آشپزخانه سفید در ذهن او باقی بماند.

| کابینت کارادا

 چیدمان آشپزخانه مینیمال با استفاده از ترکیب رنگها

همانطور که در مطلب بالا گفتیم، معمولا رنگ غالب در یک آشپزخانه به سبک مینیمایسم، رنگی روشن است. یکی از رنگهایی که میتوانید با رنگ روشن برای این سبک آشپزخانه استفاده کنید، رنگ سیاه است. البته اگر دوست ندارید رنگ سیاه را در آشپزخانه خود به کار ببرید، میتوانید از دیگر رنگها برای این منظور استفاده کنید. برای زیبا کردن آشپزخانه مینیمالیستی خود، برخی عناصر را به رنگ مشکی یا هر رنگ دیگری که دوست دارید، انتخاب کنید. اما باید به این نکته توجه کنید که رنگ غالب باید رنگی روشن باشد. برای مشاهده نمونه های مختلف میتوانید به نمونه کار های کاردا در سایت در قسمت پروژه ها مراجعه کنید.

| کابینت کارادا

 نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

یکی دیگر از ویژگیهای دکوراسیون آشپزخانه مینیمال، وجود نور است. اگر خوش شانس هستید و در آشپزخانه خود پنجره و نورگیر خوبی دارید، از آن نهایت استفاده را ببرید. برای اینکار میتوانید از پردههای ساده و نازک استفاده کنید که نور را از خود عبود میدهد و یا حتی میتوانید اصلا از پرده استفاده نکنید و اجازه دهید نور کاملا وارد آشپزخانهتان شود. نور زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان میکند.پس کارادا به شما پیشنهاد میکند حداکثر استفاده را از روشنایی ببرید

| کابینت کارادا

 آشپزخانه مینیمالیستی با کابینتهای ساده و توکار

در طراحی آشپزخانه مینیمالیستی، انتخاب عالی برای کابینت در بین انواع کابینتهای آشپزخانه انتخاب ترکیبی از کابینتهای جادار و توکار است که نمایی از داخل به بیرون ندارند؛ یعنی داخل این کابینتها و محتویات آنها از بیرون قابل مشاهده نیست و در عین حال جای زیادی برای لوازم شما دارند. به این ترتیب میتوانید حس منظم و مرتب بودن را در آشپزخانه در هر زمانی از روز داشته باشید.

همانطور که از واژه “مینیمال” به معنای “ساده گرایی” پیداست، یکی دیگر از نکتههایی که باید هنگام انتخاب کابینت در نظر بگیرید سادگی تمام و کمال نمای کابینت است. سبک مینیمالیسم سبک ساده گرایی است، کابینت کارادا این نکته رو به شما گوش زد میکند که بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید تا حد امکان از کابینتهای دارای کندکاری و نقش برجسته و همینطور پر نقش و نگار، استفاده نکنید.

| کابینت کارادا

 استفاده از مرمر و سنگهای ساده و صیقلی

سنگ مرمر یکی دیگر از ایده‌های فوق‌العاده زیبا و جذابی است که می‌توانید از آن برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال خود استفاده کنید. این سنگ در کنار سادگی و زیبایی خود، اصالت و جذابیت زیادی را در آشپزخانه مینیمالیستی شما، به ارمغان می‌آورد. می‌توانید به راحتی تنوعی از سنگ‌های مرمر را با رنگ‌های متفاوت به راحتی در بازار پیدا کنید.کابینت کارادا به شما مشتریان عزیز بهترین ومرغوب ترین و با کیفیت ترین انواع سنگ ها از جمله سنگ مرمر را ارئه میدهد

در عکس زیر، یک نمونه آشپزخانه به سبک مینیمال را مشاهده می‌کنید که در طراحی آن از سنگ مرمر به رنگ روشن بر روی دیوار استفاده شده است. شما همچنین می‌توانید از دیگر رنگ‌های سنگ مرمر برای این منظور استفاده کنید. حتی می‌توانید سنگ مرمر را در قسمت‌های دیگر آشپزخانه به کار ببرید؛ برای مثال، پیشخوان مرمری آشپزخانه و یا سینک ظرف شویی مرمری

| کابینت کارادا

چوب یکی  دیگر عناصر زیبا و اصیل است که می‌توانید در آشپزخانه مینیمالیستی خود آن را به کار ببرید. از دیرباز چوب برای ساخت و طراحی خانه‌ها استفاده شده است و در دنیای امروز استفاده از چوب، مخصوصا چوب‌هایی با رنگ روشن و طبیعی، می‌تواند نشانگر ساده‌گرایی باشد و به علاوه می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان کند. شما می‌توانید از عناصر چوبی مانند میز غذا خوری چوبی در آشپزخانه مینیمالیستی خود استفاده کنید و یا کابینت‌هایی ساده با طرح یا رنگ چوب داشته باشید

 کابینت کارادا بهترین و با کیفیت ترین خدمات چوبی را به شما مشتریان عزیر عرضه میکند

| کابینت کارادا

چیدمان آشپزخانه‌های کوچک به سبک مینیمالیسم

از آنجا که در سبک مینیمالیسم از وسایل اضافی اجتناب می‌شود و تنها وسائل مهم و کاربرد مورد توجه قرار دارد، این سبک می‌تواند بهترین راه حل برای آشپزخانه‌های کوچک و کم جا باشد. پس اگر آشپزخانه‌ای کوچک دارید، این قسمت مناسب شماست. در سبک مینیمالیسم تاکید بر استفاده از حداقل‌ها است. پس دیگر لازم نیست نگران کوچک بودن آشپزخانه‌تان باشید. هر چیز اضافی را از آشپزخانه حذف کنید تا فضای کافی برای کار در آن را داشته باشید. به علاوه، با توجه به این که یکی از رنگهای پر استفاده در سبک مینیمالیستی، رنگ های روشن است، با استفاده از این سبک می‌توانید آشپزخانه خود را بزرگ تر جلوه دهید.

| کابینت کارادا

آشپزخانه مینیمال برای خانه و آپارتمان‌های کوچک

اگر دارای خانه یا آپارتمانی خیلی کوچکی هستید و یا در یک سوئیت زندگی می‌کنید، آشپزخانه‌ای کوچک به سبک مینیمایسم می‌تواند کاملا مناسب خانه شما باشد. این آشپزخانه که وسایل اضافی در آن جایی ندارند، می‌تواند ترکیب خلاصه‌ای از وسیله‌های اصلی و ضروری باشد؛ یک یخچال، یک اجاق گاز روکار کوچک، سینک کوچک و  ظروف ضروری. از آنجا که معمولا تنها یک یا دو نفر در این خانه‌ها زندگی می‌کنند، لزوما نیازی به وجود وسایل زیاد و ظرف و ظروف متعدد در آن وجود ندارد. این نوع آشپزخانه فضای زیادی از خانه را اشغال نمی‌کند و در گوشه‌ای از خانه قرار می‌گیرد.کارادا کابینت بزرگترین تولید کننده کابینت در ایران دارای مجرب ترین مشاوران و طراحانی است که شما را برای دیزاین بهتر و زیبا تر راهنمایی میکنند.

| کابینت کارادا

استفاده از رنگ مشکی و تیره در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

با وجود اینکه غالبا از رنگ‌های روشن به ویژه سفید، بیشتر برای سبک مینیمالیسم استفاده می‌شود، این به این معنا نیست که نمی‌توانید از رنگ‌های تیره برای این سبک آشپزخانه‌ها استفاده کنید. اگر علاقه زیادی به رنگ‌های تیره به ویژه رنگ مشکی دارید می‌توانید با رعایت نکات ساده گرایی، آشپزخانه‌ای به رنگ تیره با سبک مینیمال داشته باشید .

میتوانید با مراجعه به وب سایت کابینت کارادا از پروژه های موفق و زیبای کابینت کارادا دیدن کنید و تصمیمی بهتر در انتخاب خود بگیرید.

حال می‌بینید که داشتن یک دکوراسیون آشپزخانه ساده، نه تنها کسل‌کننده نیست، بلکه دلنشین و جذاب نیز هست. همانطور که دیدید دکوراسیون آشپزخانه مینیمال در عین سادگی کاملا مدرن و امروزی است. در این نوع سبک هیچ چیزی بیش از حد و زیادی نیست و همین باعث ایجاد آرامش در فضای خانه می‌شود. بهتر است شما هم این سبک را امتحان کنید. لازم نیست کار زیادی انجام دهید، فقط لوازم اضافی و بدون کاربرد را از آشپزخانه خود حذف کنید و تغییرات مینیمالیستی در آن ایجاد کنید.

کابینت کارادا با جمع آوری بهترین و مجرب ترین طراحهان ومتخصصین در زمینه  تولید و نصب انواع منصوعات چوبی بهترین خدمات را برای شما مشتریان عزیز ارائه میدهد.

| کابینت کارادا